Najczęściej zadawane pytania dotyczące zajęć oswajania z wodą niemowląt:

W jakim wieku można przyjść z niemowlakiem na zajęcia?

Przyjmuje się, że odpowiedni wiek na pierwszą wizytę na basenie to ok. 3 miesięcy, przy czym jest to granica umowna. Najważniejsze, aby maluszek potrafił już w miarę stabilnie utrzymywać główkę, co ułatwia mu i opiekunowi wykonywanie określonych czynności w wodzie.

Jak liczna jest grupa dla niemowląt?

W zależności od basenu, na którym odbywają się zajęcia liczba ta waha się najczęściej w przedziale od 10 do 12 dzieci. Na większej niecce basenowej, grupa może być nieco liczniejsza (14-15 dzieci).

W jakich dniach i godzinach są prowadzone zajęcia?

Zajęcia dla najmłodszych prowadzone są przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli, zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i popołudniowych.

Na jakich basenach prowadzone są zajęcia dla niemowląt?

Lekcje dla niemowląt odbywają się w Poznaniu na basenach w Termach Maltańskich (ul. Termalna 1), na Basenie Rataje (os. Piastowskie 55), przy ul. Lechickiej 101 (Hotel Lechicka), na basenie Kopernika (SP 72, ul. Newtona 2), na pływalni Fregata w Daszewicach (gm. Mosina), na basenie przy Al. Kromera we Wrocławiu (Hotel Weiser) oraz na basenie w Pensjonacie Gregor w Zielonej Górze (ul. Chmielna 16a).

Jaką temperaturę ma woda, jakie ma parametry?

Woda na basenach, w których prowadzimy zajęcia dla niemowląt ma temperaturę 31-32 stopni Celsjusza gwarantującą najmniejszym dzieciom komfort termiczny. Woda na wszystkich basenach jest chlorowana, a jej parametry podlegają bieżącej kontroli Sanepidu.

Jaka jest głębokość basenu?

W zależności od obiektu głębokość basenu do zajęć dla niemowląt wynosi od 1,10m do 1,40m.

Jak zapisać się na zajęcia dla niemowląt?

Wystarczy na stronie fregata.com.pl kliknąć grafik określonego basenu i wybrać w nim pasujący termin zajęć. Zapisy odbywają się online poprzez wypełnienie formularza. Następnie otrzymujecie Państwo mailowo informację zwrotną z potwierdzeniem zapisu oraz dalszymi instrukcjami dotyczącymi np. płatności.

Czy należy zapisywać się na cały kurs, czy można przychodzić jednorazowo w dowolnym terminie?

Nasze kursy prowadzimy w cyklach semestralnych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. W każdym momencie można dołączyć do grupy (o ile jest wolne miejsce). Można też przyjść na zajęcia jednorazowo, zapisując się również przez grafik tak jak na kurs, przy czym należy wówczas dodać w wiadomości, że chodzi o udział jednorazowy.

Ile kosztują zajęcia dla niemowląt?

W zależności od obiektu, koszt jednej lekcji (opiekun+dziecko) w karnecie waha się od 49 do 52 zł. Cena zajęć jednorazowych to 80 zł.

Na czym polegają zajęcia, jakie są ich efekty?

Zajęcia dla niemowląt polegają na wszechstronnym oswojeniu dziecka z wodą. Podczas lekcji opiekunowie uczeni są m.in. podstawowych chwytów, bezpiecznej asekuracji dziecka i udzielania pomocy na wypadek zachłyśnięcia. Dzieci uczą się kolejno m.in. świadomego wstrzymywania oddechu i nurkowania na komendę, leżenia na plecach z podtrzymaniem lub bez, samodzielnych opadów do wody z krawędzi basenu, pływania z asekuracją, samodzielnego nurkowania itd.
Zajęcia w wodzie hartują dzieci, rozwijają koordynację ruchowo-wzrokową, korzystnie wpływają na ich rozwój fizyczny i psychiczny.

Czy opiekun przebywa w wodzie podczas lekcji? Czy w zajęciach może brać udział dwóch opiekunów?

Podczas lekcji w wodzie z dzieckiem jest cały czas opiekun, który wykonuje polecenia instruktora. W zajęciach może brać tylko jeden opiekun.

Czy opiekunowie mogą się wymieniać na zajęciach?

W trakcie zajęć jest to niemożliwe. Natomiast co tydzień na zajęciach w wodzie może być inny opiekun, np. raz jest to mama, a raz tato.

Czy opiekun przebywa w wodzie podczas lekcji? Czy w zajęciach może brać udział dwóch opiekunów?

Podczas lekcji w wodzie z dzieckiem jest cały czas opiekun, który wykonuje polecenia instruktora. W zajęciach może brać tylko jeden opiekun.

Czy drugi opiekun może obserwować zajęcia?

Tak, przy czym na każdym obiekcie warunki są odmienne – może to być taras widokowy, monitor TV, przeszklony hol. Na każdym obiekcie należy o to spytać obsługę.

Czy drugi opiekun może wejść i pomóc przebrać dziecko?

Tak, przy czym na każdym obiekcie odbywa się to na nieco innych zasadach, np. w Termach Matańskich należy pobrać w kasie dodatkowy bezpłatny transponder. Zawsze jednak należy mieć klapki basenowe.

Co należy zabrać ze sobą na basen na zajęcia dla niemowląt?

Na zajęciach maluszek potrzebuje specjalnej pieluszki do pływania (można je kupić nawet w zwykłych marketach) oraz 1-2 dwóch ręczników. Oczywiście niezbędny będzie też płyn do kąpieli po zajęciach (żeby zmyć chlor), balsam nawilżający oraz chusteczki nawilżane. Warto też mieć w zanadrzu drobne przekąski, bo maluszki po wodzie nabierają apetytu. Z kolei opiekun powinien zabrać oczywiście strój kąpielowy oraz klapki basenowe.

Co z lekcjami, które przepadły z powodu nieobecności?

Fregata Swimming, w miarę możliwości organizacyjnych, umożliwia odrabianie nieobecności, które zostały zgłoszone zgodnie z regulaminem zajęć w systemie odrabiania zajęć na stronie www.fregata.auksys.com lub zapisy.fregata.com.pl.