Światowi Eksperci

Szkoła Pływania Fregata Swimming współpracuje z największymi autorytetami w branży. Nasi instruktorzy szkolą się za granicą, ale i sami, dzięki nawiązanym kontaktom, organizujemy szkolenia z udziałem największych autorytetów. Światowi eksperci dzielą się z nami swoim doświadczeniem.

dr Stanisław Głąb (Polska)
Doktor nauk o kulturze fizycznej, wieloletni wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, nauczyciel wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i średnich, instruktor nauki pływania dzieci, młodzieży i dorosłych, trener klas pływackich szkół sportowych. Jest koordynatorem ds. nauczania i szkolenia w Szkole Pływania Fregata Swimming, a zarazem autorem jej programu dydaktycznego. Popularyzator pływania i zdrowego stylu życia, prywatnie jest miłośnikiem literatury pięknej i dumnym dziadkiem pięciorga wnucząt.

lauren-heston-02335

Lauren Heston (Wielka Brytania)
Założycielka jednej z najbardziej znanych i cenionych szkół pływania niemowląt w Wielkiej Brytanii „Little Dippers” (Mali Nurkowie). W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na bezpieczeństwo, ale i korzyści jakie wynikają z oswajania z wodą na wczesnym etapie życia. Autorka książki „Water Baby”.

dr hab. Radosław Muszkieta, prof. nadzw. (Polska)
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (1987 r.), nauczyciel wychowania fizycznego, trener II klasy specjalność lekkoatletyka, instruktor sportu i rekreacji ruchowej w kilku specjalnościach, dyplomowany menedżer sportu. Doktorat z nauk o kulturze fizycznej (1998 r., Wydział Wychowania Fizycznego AWF w Poznaniu). W 2007 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk pedagogicznych w Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym w Tarnopolu (Ukraina), a w 2008 roku stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej (kinantropologii) na Wydziale Studiów o Sporcie Uniwersytetu Masaryka w Brnie (Czeska Republika). Na jego dorobek naukowy i dydaktyczny składa się ponad 420 publikacji z zakresu wychowania fizycznego, fizjoterapii, sportu, rekreacji, turystyki, pedagogiki, pedeutologii i zarządzania sportem.

Rradosław-Muszkieta-e1481025708648
Eva-Kiedronova

Eva Kiedroňová (Czechy)
Ceniona na całym świecie autorka metody opieki i pielęgnacji niemowląt i małych dzieci, opartej na ich rozwoju psychoruchowym. Metoda ta, przeznaczona przede wszystkim dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców, jest również wykorzystywana przez specjalistów zajmujących się prawidłowym rozwojem dziecka. Eva Kiedroňová kieruje Czeskim Stowarzyszeniem Instruktorów Rozwoju Psychomotorycznego Niemowląt i Małych Dzieci. Swoje trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe zawarła w wielu książkach (m.in. „Czułe ramiona rodziców”, „Rozwijaj się, dzieciątko” i „Jak się rodzą wodne dzieci”). Promotorka edukacji rodzicielskiej, która kształci rodziców i specjalistów w wielu krajach, prowadząc spotkania, warsztaty, wykłady, kursy online, wydając liczne publikacje.

Daniel Zylberberg (Francja)
Światowej klasy ekspert zaangażowany w rozwój pływania niemowląt i małych dzieci od blisko 40 lat. Psycholog kliniczny, wykładowca na Uniwersytecie Medycznym Paris XIII. Należał do pionierów w dziedzinie nauczania pływania niemowląt we Francji. W latach 80-tych ub. wieku opracował autorski program bazujący na jego doświadczeniach w psychologii klinicznej, który został przyjęty w wielu szkołach pływania. W badaniach koncentrował się na obserwacji naturalnych i spontanicznych zachowań niemowląt w środowisku wodnym. Wielokrotnie wyróżniany za swoją działalność, autor licznych publikacji, wykładowca na wielu międzynarodowych konferencjach. Cały czas poszukuje najlepszych rozwiązań, które ułatwią najmłodszym bezpieczne poruszanie się w wodzie. Obecnie regularnie prowadzi szkolenia w Chinach.

Daniel-Zylberberg-e1481025773525
Torill-Hindmarch

Torill Hindmarch (Norwegia)
Jedna z najbardziej znanych na świecie instruktorek pływania dla niemowląt. Absolwentka uniwersytetu Canterbury Christ Church w Kent w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończyła studia o profilu edukacja wczesnoszkolna. Pływaniem niemowlaków zajmuje się od 1976 r. prowadząc najpierw zajęcia w Anglii, a potem (od 1981 r.) w Norwegii. Jest instruktorką prowadzącą szkolenia dla Norweskiego Towarzystwa Ratowania Życia oraz dla Norweskiego Związku Pływackiego. Na początku lat 80-tych przy nauce pływania zaczęła wykorzystywać pionierskie metody, m.in. piosenki i elementy zabaw. W 2014 r. została uhonorowana nagrodą Virginii Hunt Newman jako niepodważalny autorytet w dziedzinie nauki pływania niemowląt i małych dzieci. Obecnie Torill Hindmarch prowadzi zajęcia m.in. w Londynie i Oslo.

Prof. Robyn Jorgensen (Australia)
Znana na świecie badaczka procesów nauczania i edukacji, której zainteresowanie skupiają się wokół nauki pływania małych dzieci. Jest wykładowcą Uniwersytetu w Canberrze. Przewodniczyła zespołowi badaczy zajmujących się wpływem i korzyściom wynikającym z nauki pływania dzieci w wieku poniżej 5 lat. Kilkuletnie badania objęły ponad 7 tys. dzieci i wykazały, że najmłodsi, który uczęszczali regularnie na naukę pływania przyswajali wiele umiejętności o wiele szybciej niż ich rówieśnicy, którzy nie pływali. Za swoje osiągnięcia na tym polu prof. Robyn Jorgensen została wyróżniona w Australian Swim Schools Association Hall of Fame.

Robyn Jorgensen
Aleksander-Skaliy

doc. Aleksander Skaliy (Ukraina)
Ekspert w dziedzinie pływania i ratownictwa wodnego, trener pływania klasy międzynarodowej, instruktor WOPR, doktor nauk z wychowania fizycznego, docent Ministerstwa Oświaty i Nauki (MON) Ukrainy. W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się na teorii i praktyce kształcenia kadr z zakresu turystyki i rekreacji oraz ratownictwa wodnego. Prowadzi także zajęcia z zarządzania i marketingu w sporcie. W swoim dorobku ma ponad 100 publikacji, w tym 5 pomocy dydaktycznych (1 wpisana do zestawu podręczników przez MON), 2 monografie. Jest zastępcą dyrektora Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej na Ukrainie a także przewodniczącym Komisji Edukacji ILSE (International Life Saving Fedearation od Europe).

Warsztaty, Szkolenia

Projekty szkoleniowe i konferencje

Warsztaty, szkolenia i konferencje Fregaty skierowane są do osób profesjonalnie zajmujących się nauczaniem pływania, oswajania z wodą niemowląt, czy instruktorów aqua fitnessu.

Zapytania dotyczące warsztatów szkoleń i konferencji, jak i zgłoszenia chęci współorganizacji tego typu wydarzeń prosimy zgłaszać na adres: info@fregata.com.pl

Zapoznaj się z relacjami z wybranych, przeprowadzonych przez nas szkoleń i konferencji.

Materiały Szkoleniowe

Nie mogliście uczestniczyć w organizowanych przez nas wydarzeniach? Nic straconego! Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami szkoleniowymi.

W tej sekcji zamieszczamy materiały szkoleniowe pochodzące z organizowanych przez nas wydarzeń – szkoleń, konferencji, warsztatów. Udostępniane filmy stanowią zapis zajęć prowadzonych przez najwybitniejszych ekspertów, którzy współpracują ze Szkołą Pływania Fregata Swimming.

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze można uczestniczyć w organizowanych przez Fregatę szkoleniach i konferencjach, dlatego umożliwiamy zapoznanie się z tym, czego można było doświadczyć podczas takich wydarzeń. Prezentowane materiały to znakomita okazja, by poznać warsztat najlepszych europejskich instruktorów.