Nauka pływania niemowląt i dzieci Żnin

Komfortowy basen w Hotelu Arche Cukrownia Żnin to najlepsze miejsce do nauki pływania dla młodszych i starszych pływaków. Oswajanie z wodą niemowląt i nauka pływania dzieci w strefie basenowej tego obiektu prowadzi Szkoła Pływania Fregata Swimming.

Nauka pływania należy do aktywności ruchowych, które niezwykle pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Przebywanie w wodzie nie tylko pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny, ale i buduje ścisłą więź z rodzicem. Dotyczy to zwłaszcza zajęć oswajania z wodą niemowląt, w których biorą udział maluszki już od 3. miesiąca życia.

Najlepszy basen w okolicy Żnina – Cukrownia Żnin

Położony w połowie drogi między Gnieznem a Bydgoszczą Hotel Arche Cukrownia Żnin to unikalne centrum konferencyjno-wypoczynkowe na mapie Polski. W hotelu funkcjonuje też strefa basenowa, w której Szkoła Pływania Fregata Swimming prowadzi regularne zajęcia – kursy oswajania z wodą niemowląt i nauki pływania dzieci, a w przyszłości także aqua aerobik! To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców tych okolic.

Nauka pływania Żnin – kiedy zacząć?

Środowisko wodne jest pierwotnym środowiskiem rozwoju człowieka, stąd dziecko w wieku niemowlęcym nie czuje w wodzie lęku. Dla maluszka jest powrót do naturalnych warunków, w jakich spędził kilka miesięcy w brzuchu mamy. Przyzwyczajanie niemowlaka do wody można więc także potraktować jako kontynuację rozwoju płodowego.

W jakim wieku można zabrać dziecko na basen? Szkoła Pływania Fregata Swimming prowadzi zajęć dla niemowląt w wieku od 3. miesiąca życia. Przed podjęciem decyzji o wybraniu się na basen warto jednak zasięgnąć opinii pediatry, albowiem istnieją określone przeciwwskazania takie jak zapalenie uszu, oczu, nosa, ostre infekcje dróg oddechowych i pokarmowych, nawracające choroby układu moczowego, czy uczulenie na środki dezynfekujące wodę (np. chlor).

Basen dla rozwoju fizycznego i psychicznego

Dlaczego warto zabierać dziecko już od wieku niemowlęcego na basen? Bo to w bezpośredni sposób przekłada się na jego zdrowie.
• Dziecko przebywając na basenie, a więc w warunkach zmiennej temperatury, hartuje się. Układ termoregulacyjny maluszka nie jest jeszcze właściwie rozwinięty, ale regularne wizyty na pływalni uodparniają dziecko, co potwierdzają liczne badania prowadzone w wielu krajach.
• Zanurzając dziecko w wodzie o kilka stopni chłodniejszej od temperatury ciała pobudzamy jego układ krążenia, nie mówiąc już o układzie oddechowym. Mimo, że dziecko nie znajduje się cały czas pod wodą i tym samym pod ciśnieniem hydrostatycznym, to jednak pobyt w wodzie jest dla niemowlaka pewnym obciążeniem. Zwiększa się wówczas zakres ruchomości klatki piersiowej, jak i praca mięśni międzyżebrowych. W konsekwencji takie głębokie oddychanie przyczynia się do profilaktyki chorób górnych dróg oddechowych.
• Zajęcia w wodzie sprzyjają również prawidłowemu rozwojowi aparatu ruchu. Poprzez różnorodne ćwiczenia – na macie na wodzie, łapanie się krawędzi basenu, czy pracę z przyrządami wypornościowymi, wzmacniane są stawy i mięśnie a także stymulowana jest koordynacja wzrokowo-ruchowa dziecka. W trakcie zajęć na basenie pobudzany jest ponadto rozwój psychiczny, i tak np. coraz częściej instruktorzy uczą dzieci np. liczenia. Badania naukowców z Melbourne z 2011 r. wykazały, że dzieci, które od wczesnego dzieciństwa uczestniczyły w zajęciach na basenie i rozpoczęły regularną naukę pływania w wieku poniżej 5 lat, odznaczały się statystycznie wyższym poziomem IQ niż ich rówieśnicy, którzy na basen nie chodzili.
• Oswajanie z wodą odbywa się w grupach, a to sprzyja z kolei rozwojowi społecznemu dzieci. Możliwość obcowania z rówieśnikami oraz osobami obcymi pozwala dziecku uczyć się odruchów społecznych. Maluszek odbiera różne komunikaty i na nie reaguje.

Autorski program nauki pływania , wykwalifikowani instruktorzy

Zajęcia nauki pływania i oswajania z wodą na basenie w Żninie prowadzi Szkoła Pływania Fregata Swimming – jedna z największych szkół pływania w Polsce. Od 25 lat w Poznaniu, a od kilku lat także we Wrocławiu, prowadzi szereg zajęć związanych z szeroko rozumianym oswajaniem ze środowiskiem wodnym, nauką i doskonaleniem pływania osób w różnym wieku (od niemowląt w wieku 3 miesięcy począwszy), aqua fitnessem, aqua rehabilitacją, czy organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży. Wysoko wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Fregaty prowadzą zajęcia bazując na autorskiej metodyce, a dzięki współpracy z europejskimi autorytetami, zawsze podążają za najnowszymi światowymi trendami.
Teraz z usług Szkoły Pływania Fregata Swimming możesz skorzystać także w Żninie!

Dołącz do nas na zajęciach!