Oswajanie z wodą niemowląt

Metody jakie stosujemy w ramach oswajania z wodą niemowląt w Szkole Pływania Fregata Swimming są wynikiem 20 lat praktyki, efektem licznych szkoleń, jakie przeszli nasi instruktorzy oraz konsultacji ze światowymi autorytetami w tej dziedzinie. Myśl przewodnia, która towarzyszy nam przez wszystkie etapy nauczania zawiera się w czterech słowach: Uczymy miłości do wody!

Spotkania na basenie prowadzimy w taki sposób, aby rodzice mogli świadomie kierować rozwojem dziecka. Osiągamy to ucząc ich jak uczyć swoje maluszki. Rodzic, który rozumie po co wykonuje określone zadanie ze swoim dzieckiem i wie jaki efekt ma osiągnąć, na końcu staje się przewodnikiem w świecie wody dla swojego malca. Dzięki umiejętności odczytywania potrzeb i preferencji dziecka, rodzic razem z dzieckiem krok po kroku budują pewność siebie w wodzie. I oczywiście uczą się nowych umiejętności.

Pływając razem z dziećmi oddziałujemy na nie przy pomocy różnych świadomych mechanizmów takich jak piosenki o określonym rytmie i tekście, z którego wynika sens zadania. Korzystamy z zabawek, które są precyzyjnie dobierane do wieku dziecka. Mają prowokować dzieci do samodzielnej pracy a co za tym idzie pobudzały je do prawidłowego rozwoju. Uczymy rodziców jak mają trzymać dzieci w wodzie aby jak najefektywniej wykorzystać ich potencjał ruchowy.

Najmłodsze dzieci, które z nami pływają mają około 2,5 miesiąca. Grupy podzielone są w zależności od wieku dziecka oraz jego „pływackiego stażu”.

Zajęcia prowadzone są w komfortowych warunkach – baseny mają ciepłą wodę (temp. 32-34 st. C) i wyposażone są m.in. w przewijaki. Jednostka zajęć trwa 45 minut, a grupy liczą nie więcej niż 11-12 dzieci.

Stopnie nauczaniaDocelowy poziom umiejętności
Podstawa otrzymania certyfikatu
Rodzaj certyfikatu
3-6 miesięcy
- zajęcia z udziałem rodzicarodzica
Wstępne oswajanie z wodą, chwyty, leżenie na plecach
czytaj więcej
Nie boję się wody
7-12 miesięcy
- zajęcia z udziałem rodzica
Oswajanie z wodą – m.in. zasady bezpieczeństwa, chwyty, pierwszy nurek
czytaj więcejvideo
Mój pierwszy nurek
12-24 miesięcy
- zajęcia z udziałem rodzica
Praca przez zabawę, piosenki, skoki, nurkowanie
czytaj więcej
Mam już motylki
12-24 miesięcy (kontynuacja)
- zajęcia z udziałem rodzica
Ćwiczenia z przyborami, samodzielne przemieszczanie
czytaj więcej
Pływam w motylkach
24-36 miesięcy
- zajęcia z udziałem rodzica
Doskonalenie umiejętności, ćwiczenia oddechowe, korzystanie z przyborów
czytaj więcej
Skaczę do wody
24-40 miesięcy (kontynuacja)
- zajęcia z udziałem rodzica
Samodzielne przemieszczanie i skoki, poślizgi
czytaj więcej
Pływam z przyborem

3-6 miesięcy

W tej grupie wiekowej skupiamy się na pracy z rodzicami. Uczymy opiekunów uczestniczących w zajęciach jak bezpiecznie asekurować dzieci w wodzie, a więc podstawowych chwytów, z których korzystamy na zajęciach, tak żeby rodzicom było wygodnie a dzieci mogły uczyć się w komfortowych warunkach. Dużą wagę przykładamy też do zasad bezpieczeństwa, aby rodzice, którzy ćwiczą ze swoimi maleństwami wiedzieli jak reagować w różnych sytuacjach.

Dopasowując odpowiedni do wczesnego wieku dziecka zestaw ćwiczeń oswajamy z wodą kolejno uszy, usta i oczy. Przygotowujemy jednocześnie dzieci do przebywania w nowym otoczeniu, gdzie może być głośno, woda i powietrze mają różne temperatury a dookoła jest mnóstwo obcych dorosłych i małych dzieci.

Jedną z kluczowych kwestii jest nauka i kontrolowanie wstrzymywania oddechu. Metody z których korzystamy nie opierają się na odruchach, nasze doświadczenie pokazuje, iż korzystanie tylko z odruchów wiąże się z ogromnym stresem dla dziecka i płaczem. My uczymy dzieci w spokojny i świadomy sposób wstrzymywać oddech, kontrolować go a dopiero później nurkować w czułych ramionach rodzica. Wszystko po to żeby nurkowanie było dla dziecka doświadczeniem nie traumatycznym a kolejną umiejętnością zdobywaną w odpowiednim dla siebie momencie.

Na zajęciach wykonujemy ćwiczenia, przy których pomaga nam zestaw zabawek, które są dla nas narzędziami do osiągania kolejnych celów zajęć. Zabawki są dopasowane do wieku dziecka w taki sposób żeby pobudzały jego układ sensomotoryczny do prawidłowego rozwoju.

Wszystkie dzieci w trakcie kursu uczymy leżenia w wodzie na plecach. Jest to ważna umiejętność z punktu widzenia nauczania pływania i niektóre z maluszków opanowują tą umiejętność już w tak wczesnym wieku.

Zdobywane podstawowe umiejętności:

 • Opanowanie przez rodziców podstawowych chwytów, bezpiecznej asekuracji dziecka i udzielania pomocy na wypadek zachłyśnięcia
 • Oswojenie uszu, oczy i ust z wodą oraz oswojenie z nowym otoczeniem (hałasem, temperaturą, obecnością innych dzieci i rodziców)
 • Świadome wstrzymywanie oddechu i nurkowania na komendę
 • Leżenie na plecach z podtrzymaniem (niektóre dzieci już w tym wieku opanowują leżenie samodzielne na wodzie)

7-12 miesięcy

W zajęciach z dziećmi od 7 do 12 miesiąca uczestniczą dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wodą jak i maluszki kontynuujące naukę w ramach kursu dla dzieci w wieku 3-6 miesięcy.

Uczymy dzieci utrzymywania się na wodzie leżąc na brzuszku, w taki sposób żeby nie bały się unosić na wodzie z asekuracją rodziców i samodzielnie. Opanowując tą umiejętność po dopłynięciu trzeba się czegoś załapać, tak więc ćwiczymy samodzielne trzymanie się brzegu basenu, krawędzi maty basenowej czy wychodzenia po schodach. Jeśli dzieci mają opanowane te umiejętności, mogą uczyć się samodzielnie opadać do wody a później skorzystać z tego co już potrafią i złapać np. rodzica.

Przez cały czas doskonalimy kontrolę oddechu, która jest nam potrzebna przy samodzielnych zanurzeniach, a kiedy dzieci już swobodnie nurkują mogą uczyć się orientacji pod wodą.

Na tym etapie dzieci bardzo chętnie uczą się i powtarzają po dorosłych, jest to dobry moment żeby uczyć się kopania nogami.

Zdobywane podstawowe umiejętności:

 • Samodzielne trzymanie brzegu basenu
 • Samodzielne opady do wody z siadu na krawędzi basenu
 • Pływanie na piersiach z asekuracją rodzica
 • Opanowanie samodzielnego nurkowania
 • Kopanie nogami na komendę

12-24 miesiące

Dzieci powyżej roku sprawnie poruszają się na lądzie, a my możemy zacząć uczyć dzieci samodzielnego poruszania się w wodzie. Zaczynamy od samodzielnych, świadomych skoków, na początku z siadu a następnie na stojąco. Skoki to dla dzieci świetna zabawa, a dla nas super ćwiczenie żeby budować ich pewność siebie na basenie.

Mając już pewność że nasze dzieci kochają wodę zaczynamy budować ich autonomię na basenie, aby potrafiły samodzielnie przemieszczać się na określonych odcinkach. W tym czasie bawiąc się z dziećmi w świadomy sposób ćwiczymy wydechy do wody, co jest świetną zabawą dla nich i ich rodziców. Dzięki opanowaniu tych elementów i ciągłym doskonaleniu nurkowania, uczymy dzieci przemieszczać się dalej i dłużej.

Zdobywane podstawowe umiejętności:

 • Skoki do wody na siedząco i stojąco z pomocą rodzica
 • Przemieszczania się w wodzie na krótkich odcinkach
 • Opanowanie nurkowania przez dłuższy okres czasy (każde z dzieci samo decyduje jak długo trwa zanurzenie)

12-24 miesięcy (kontynuacja)

W tej grupie kontynuujemy założenia i umiejętności z wcześniejszego semestru. Bawiąc się, dzieci coraz lepiej nurkują i kontrolują oddech, dlatego też dodajemy kolejne elementy, które pomagają przekraczać kolejne granice i uczyć się nowych rzeczy. Uczymy dzieci skoków na główkę z kolan, dzięki czemu nurkują głębiej i pływają dalej. To daję nam podstawę żeby przepływać coraz większe odległości. Uczymy dzieci samodzielnie dopływać do ściany, a następnie bez pomocy rodziców wyjść z wody. To jest już moment, gdy dzieci odczuwają satysfakcję z pierwszych samodzielnie przepłyniętych metrów i wtedy zaczynamy aktywizację nóg, żeby dzieci mogły swobodnie się przemieszczać.

Zdobywane podstawowe umiejętności:

 • Skoki na główkę z kolan
 • Samodzielne dopływanie do ściany
 • Samodzielne wychodzenie z wody
 • Opanowanie samodzielnej świadomej pracy nóg

24-36 miesięcy

To grupa, w której dzieci czują się już bardzo swobodnie w wodzie i rozwojowo są na etapie, kiedy możemy zacząć uczyć je w zabawowy sposób pierwszych sposobów pływackich. Wykorzystujemy ten czas na naukę pływania z różnymi przyrządami tak, żeby uplastycznić ruchy dziecka w wodzie. Pozwala to też na większą autonomię dziecka w wodzie, a co za tym idzie dzieci odczuwają większą przyjemność z pływania. Umiejętności dzieci są na tyle duże, że mogą już uczyć się samodzielnych skoków na nogi z brzegu basenu a później doskonalić to czego uczyły się wcześniej, czyli dopływania i samodzielnego wychodzenia. W tej grupie uczymy już pierwszego sposobu pływackiego, czyli strzałki, dzięki której możemy pływać jeszcze dalej i jeszcze dłużej.

Zdobywane podstawowe umiejętności:

 • Samodzielne pływanie z pomocą przyrządów
 • Samodzielne skoki na nogi
 • Opanowanie pływania strzałką w sposób elementarny

24-40 miesięcy (kontynuacja)

Jest to grupa przeznaczona dla dzieci, które już bardzo dużo potrafią, lecz są jeszcze na tyle małe, że potrzebują obecności rodziców. Dzięki wcześniej zdobytym umiejętnościom i nabytej pewności siebie możemy uczyć dzieci autonomicznego pływania i doskonalić to, co już poznaliśmy. Dalej uczymy dzieci pływać strzałką przy okazji najróżniejszych zabaw związanych z pływaniem na odległość, w głąb, lub na czas. Dzieci są już na tyle sprawne, że zaczynamy uczyć je skoków na główkę na stojąco, dzięki czemu pokonują swoje rekordy i znowu pływają głębiej i dalej.

Na tym etapie możliwości fizyczne i komunikacyjne dzieci są na tyle duże, że możemy uczyć już wszystkie dzieci samodzielnego leżenia na plecach i pokonywania pierwszych metrów w tej pozycji.

Po zakończonym semestrze w tej grupie dzieci są na tyle wszechstronnie rozwinięte w kontekście umiejętności pływackich, że są gotowe żeby poznawać kolejne sposoby pływackie.

Zdobywane podstawowe umiejętności:

 • Pływanie strzałką
 • Nurkowanie w głąb
 • Skoki na głowę na stojąco
 • Samodzielne pływania na plecach

 

Przedszkolaki

Nauka pływania przez zabawę to jedno z głównych założeń naszego Wodnego Przedszkola, a więc zajęć skierowanych do kilkulatków, którzy oswajanie z wodą mają już za sobą i którzy zaczynają przygodę z pływaniem.

Różnorodne zabawki pełnią u nas rolę pomocy naukowych, dzięki którym maluchy z chęcią uczestniczą w zajęciach. Niebagatelną rolę pełnią na tych zajęciach instruktorzy, których inwencja i wyobraźnia pozwala maluchom przeżyć na basenie wspaniałą przygodę.

Stopnie nauczaniaDocelowy poziom umiejętności
Podstawa otrzymania certyfikatu
Rodzaj certyfikatu
Ia stopień
wczesnodziecięcy
(3 - 4 lata)
- zajęcia z udziałem rodzica
Adaptacja do środowiska wodnego oraz opanowanie podstawowych umiejętności ruchowych w wodzie.
czytaj więcej
Nie boję się wody
Ib stopień
dziecięcy
(5 - 6 lata)
- zajęcia bez udziału rodzica
Adaptacja do środowiska wodnego, pływanie ruchami nóg na piersiach i plecach z przyborem, samodzielne pływanie krótkich odcinków
czytaj więcej
Już pływam
Ic stopień
dziecięcy
(7 i starsi)
-zajęcia bez udziału rodzica
Adaptacja do środowiska wodnego, przepłynięcie sposobem podstawowym na grzbiecie lub na piersiach 25 metrów
czytaj więcej
Potrafię pływać

Ia stopień pływacki – grupa wczesnodziecięca (3-4 lata)

Grupa Ia to bardzo ważny moment w basenowej edukacji dziecka. Przez cały semestr pracujemy z dziećmi w taki sposób, żeby na koniec były gotowe aby zostać na zajęciach bez rodziców. Uczymy więc dzieci pracy z instruktorem, zaufania do niego oraz zasad bezpieczeństwa. Jeśli dzieci mają być gotowe na pływanie bez rodziców muszą mieć opanowane umiejętności, z których wynikać będzie ich autonomia na basenie. Uczymy skoków do wody różnymi sposobami, oraz poruszania się w wodzie różnymi sposobami pływackimi. Doskonaląc te umiejętności stosujemy zabawy, które mają wszechstronnie uplastyczniać dzieci i dążyć do tego żeby potrafiły kontrolować swoje ciało na wodzie i pod nią.

Zdobywane podstawowe umiejętności:

 • opanowanie samodzielnych skoków z krawędzi basenu – z pozycji stojącej na nogi i główkę, z przysiadu na główkę
 • samodzielne pływanie „strzałką”
 • łapanie ściany po dopłynięciu i samodzielne wychodzenie na brzeg
 • umiejętność dryfowania na powierzchni wody leżąc na plecach
 • samodzielne pływanie na plecach
 • świadome kontrolowanie oddechu
 • nurkowanie w głąb i pokonywanie przeszkód pod wodą
 • pływanie z pomogą różnego rodzaju przyrządów pływackich w różnych pozycjach

Ib stopień pływacki – grupa dziecięca (5-6 lat)

szkoła daszewice

Docelowy poziom umiejętności (podstawa otrzymania certyfikatu):

 • pływanie poślizgi na piersiach i grzbiecie z różnym ułożeniem ramion,
 • zeskok ze słupka startowego do wody,
 • przepłynięcie 25 m ruchami nóg na piersiach i plecach z przyborem,
 • opanowanie pływania elementarnego na krótkich odcinkach.

Ic – wszechstronne oswojenie z wodą

Poziom Ic to wstęp do wszechstronnego oswojenia dziecka z wodą. Czerpiąc przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności, dzieci kolejno uczą się między innymi:

 • swobodnego leżenia na wodzie – na brzuchu i na plecach,
 • różnych form wydechu do wody,
 • naprzemianstronnych ruchów nóg na piersiach i na plecach,
 • nurkowania i wytrzymywania bez oddechu pod wodą,
 • różnych form zeskoków do wody,
 • pływania elementarnego na piersiach i grzbiecie ze zmianą pozycji ciała.

Wymienione umiejętności pozwalają na swobodę w wodzie i dalszą efektywną edukację pływacką dziecka.

Nauka pływania dzieci i młodzieży

Setki dzieci pływających stylem klasycznym, kraulem, czy delfinem, profesjonalna kadra, wysoka jakość nauczania – bez fałszywej skromności możemy powiedzieć, że znamy się na tym, co robimy.

Jednym z podstawowych czynników, dzięki którym zajęcia dla dzieci w Szkole Pływania Fregata Swimming w Poznaniu cechują się wysoką efektywnością nauczania, jest nowoczesny program szkolenia obejmujący kilka stopni zaawansowania. Poprzez stopniowe zgłębianie technik pływackich, uczestnik kursu Fregaty, niezależnie od wieku i wyjściowego poziomu umiejętności, ma dużą szansę nauczyć się swobodnego pływania wszystkimi stylami.

Współpraca z rodzicami. Organizujemy otwarte dla rodziców lekcje pokazowe, na bieżąco informujemy o postępach uczniów w nauce pływania.

Motywacja. Uczniowie otrzymują certyfikaty i zdobywają “fregatki”, czyli odznaczenia potwierdzające konkretne umiejętności. Ocena kolejnych stopni nauki pływania przebiega według jasnych i jawnych zasad.

Atmosfera. Życzliwość, szacunek, wyrozumiałość oraz duch sportowej walki „fair play” to wartości, którymi nasi instruktorzy kierują się prowadząc zajęcia.

Szkoła o wielu obliczach. Uczniowie biorą udział w zawodach pływackich, wyjazdach rekreacyjnych, konkursach, turniejach piłki wodnej, zabawach z rodzicami na basenie

Stopnie nauczaniaDocelowy poziom umiejętności
Podstawa otrzymania certyfikatu
Rodzaj certyfikatu
II stopień (A i B)
nauczanie
kraula na grzbiecie
II A - Pływanie 25 m dziecięcą techniką st. grzbietowym
Pływam stylem grzbietowym
II B - 50 m kraulem na grzbiecie
czytaj więcej
Pływam kraulem na grzbiecie
III stopień (A i B)
nauczanie kraula na piersiach
III A - 25 m przy pomocy ruchów nóg do kraula na piersiach z deską i wydechem do wody
Pływam kraulem na piersiach na poziomie elementarnym
III B - Pływanie kraulem
na piersiach na dystansie 50 m
czytaj więcej
Pływam kraulem na piersiach
IV stopień
nauczanie stylu klasycznego
Pływanie na dystansie 50 m stylem klasycznym
czytaj więcej
Pływam stylem klasycznym
V stopień (A i B)
nauczanie pływania
delfinem
V A - Nurkowanie delfinowe z poprawną pracą jednego ramienia i nóg
1/2 basenu delfinokraulem /różne warianty oddychania
Pływam delfinem na poziomie
elementarnym
V B - 25 m pływanie dwuuderzeniową techniką delfinem
przepłynięcie 100 m st. zmiennym
czytaj więcej
Pływam delfinem
Metody TreningoweUmiejętność zastosowania wybranych środków i metod treningu pływackiego podczas zajęć programowych
czytaj więcej
Zawodnik pływania sportowego

IIa – wszechstronne przygotowanie pływackie

Celem zajęć realizowanych na poziomie IIa służą przygotowaniu do efektywnego nauczania technik sportowych. Z tajnikami pływania sportowego dzieci zapoznają się poprzez zadaniowe i zabawowe formy nauczania elementów czterech technik sportowych – kraula na piersiach i grzbiecie, stylu klasycznego czy delfina. Mali pływacy kolejno uczą się między innymi:

 • poślizgów ze zmianą pozycji ciała,
 • rytmicznych wydechów do wody,
 • kraulowych ruchów nóg na boku, na piersiach i grzbiecie,
 • swobodnego nurkowania,
 • łączenia pracy nóg do kraula i ramion do żabki z wydechem do wody,
 • różnych form pracy ramion do kraula na piersiach i grzbiecie,
 • elementów techniki delfina i stylu klasycznego,
 • różnorodnych wślizgów i skoków do wody.

Zdobyte umiejętności zaowocują łatwością opanowywania kolejnych technik pływania sportowego.

IIb stopień pływacki – kraul na grzbiecie

Drugi stopień nauczania skupia się na nauce pływania na grzbiecie oraz przygotowaniu dzieci do nauczania trudniejszych sposobów pływania – na piersiach.

Bardzo istotnym dla tempa dalszego szkolenia jest umiejętność swobodnego wydychania powietrza do wody. Ze względu na młody i zróżnicowany wiek uczestników zajęć, podzielono je na dwa semestry. Po zakończeniu kursu dzieci pływają do 50 m na grzbiecie, potrafią wykonać skok startowy i wykonać 10 łączonych wydechów do wody.

III stopień pływacki – kraul na piersiach

Wkraczamy w świat sportowej techniki pływania kraulem na piersiach przy jednoczesnym doskonaleniu kraula na grzbiecie oraz opanowaniu pierwszych elementów stylu klasycznego.

Program celowo rozłożony jest na dwa semestry. Dzięki temu uczniowie po zakończeniu kursu swobodnie pływają sportowym kraulem, nie mają problemów z wydechem do wody, a na dodatek mają opanowane podstawy do dalszej nauki stylu klasycznego. Bez problemu przepływają kraulem do 50 m.

IV stopień pływacki – styl klasyczny (żabka)

Mimo, że nauczenie się poprawnej sportowej techniki stylu klasycznego nie jest rzeczą prostą, to w naszej szkole przeznaczamy na nią tylko jeden semestr.

To wynik dobrego przygotowania ucznia na wcześniejszych etapach nauki. Warto jednak pamiętać, że styl klasyczny wymaga dłuższego „rozpływania”. Po zakończeniu kursu uczeń potrafi poprawnie przepłynąć sportową techniką klasyczną 50 m.

V stopień pływacki – delfin

Ten wspaniały i efektowny styl pływacki to ukoronowanie wielu semestrów nauki pływania.

Wymaga jednak wszechstronnego przygotowania, a zatem uczeń musi umieć nurkować, pływać swobodnie trzema pozostałymi stylami i wykazywać pełną plastyczność w wodzie. Nauka delfina podzielona jest na dwa semestry, ale po jej zakończeniu uczestnik kursu potrafi nie tylko przepłynąć 25 m tym stylem, ale i 100 m zmiennym.

MT – doskonalenie pływania

Osobom, które chcą kontynuować szkolenie po opanowaniu czterech sportowych technik pływania, proponujemy dalsze doskonalenie tych technik, przygotowanie do pływania stylem zmiennym, przygotowanie do rywalizacji sportowej i egzaminów z pływania na studia wyższe, poprzez poznanie środków i metod treningu pływackiego.

Docelowy poziom umiejętności (podstawa otrzymania certyfikatu):

 • pływanie 100m czterema stylami sportowymi
 • zademonstrowanie elementów techniki gry w piłkę wodną
 • zademonstrowanie akcji ratowniczej

Nauka pływania dorosłych

Nauczymy pływać każdego – to nasza dewiza i setki osób przekonały się już, że w tej kwestii można nam zaufać.

Pływanie to jedna z najpiękniejszych dyscyplin sportowych a zarazem jedna z najprzyjemniejszych form rekreacji. Jeśli dotąd nie posiadłeś tej umiejętności, nie szkodzi. Z nami to nadrobisz! Przekonaj się jak przyjemna może być nauka pływania w Poznaniu.

Nieważne ile masz lat. Pływanie to forma aktywności, którą możesz się cieszyć w każdym wieku. Przypomina trochę jazdę na rowerze – jak już raz się nauczysz, to korzystasz całe życie.

Nieważne co potrafisz. Nasze grupy pływackie są zróżnicowane w zależności od wyjściowego poziomu umiejętności kursantów. Nawet jeśli nigdy nawet nie próbowałeś pływać, nauczymy Cię podstaw pływania, które otworzą Ci drogę do kolejnych stopni wtajemniczenia, czyli poszczególnych stylów pływackich: kraula na grzbiecie i piersiach, klasycznego i delfina.

Nieważne co chcesz osiągnąć. Chcesz nauczyć się pływać, żeby wieczorami relaksować się po pracy? Nie chcesz latem bezczynnie siedzieć na plaży? A może marzysz o starcie w triathlonie? Albo po prostu chcesz poznać tajniki stylu klasycznego albo kraula? W każdym przypadku gwarantujemy Ci pełne przygotowanie do postawionego sobie celu.

Stopnie nauczaniaDocelowy poziom umiejętności
Podstawa otrzymania certyfikatu
Rodzaj certyfikatu
I stopień
nauczanie
kraula na grzbiecie
Adaptacja do środowiska wodnego, Pływanie 25m stylem grzbietowym
czytaj więcej
Pływam stylem grzbietowym
II stopień
nauczanie stylu klasycznego
Pływanie na dystansie 25 m stylem klasycznym (technika użytkowa)
czytaj więcej
Pływam stylem klasycznym
III stopień
nauczanie kraula na piersiach
Pływanie kraulem na piersiach na dystansie 25 m (technika użytkowa)
czytaj więcej
Pływam kraulem na piersiach
IV stopień
nauczanie pływania
delfinem
Nurkowanie delfinowe z poprawną pracą jednego ramienia i nóg
1/2 basenu delfinokraulem /różne warianty oddychania

25 m pływanie dwuuderzeniową techniką delfinem
przepłynięcie 100 m st. zmiennym
czytaj więcej
Pływam delfinem na poziomie
elementarnym

Pływam delfinem
Metody TreningoweUmiejętność zastosowania wybranych środków i metod treningu pływackiego podczas zajęć programowych
czytaj więcej
Zawodnik pływania sportowego

I stopień pływacki – kraul na grzbiecie

Pierwszy stopień nauczania ukierunkowany jest na pierwszą ze sportowych technik pływania – kraula na grzbiecie oraz przygotowanie do rozpoczęcia nauczania trudniejszych, piersiowych sposobów pływania. Bardzo istotnym dla tempa dalszego szkolenia jest także umiejętność swobodnego wykonywania w prawidłowym rytmie łączonych wydechów do wody.

Docelowy poziom umiejętności (podstawa otrzymania certyfikatu):

 • przepłynięcie 50 m kraulem na grzbiecie,
 • pływanie 25 m przy pomocy ruchu ramion do stylu klasycznego i nóg do kraula,
 • 10 łączonych wydechów do wody,
 • wydobycie z głębokości około 2 m zatopionego przedmiotu.

II stopień pływacki – styl klasyczny (żabka)

Doskonalenie kraula na grzbiecie oraz opanowanie zasadniczych elementów techniki pływania stylem klasycznym to główne zadania programowe na tym etapie szkolenia.

Docelowy poziom umiejętności (podstawa otrzymania certyfikatu):

 • poprawna technika pływania stylem klasycznym,
 • wyławianie zatopionych przedmiotów w dowolnym czasie,
 • 15 łączonych wydechów do wody

III stopień pływacki – kraul na piersiach

Nauczenie techniki pływania kraulem na piersiach i doskonalenie kraula na grzbiecie to główne zadania programowe na tym etapie szkolenia. Nie zapominamy także o kolejnych elementach techniki pływania stylem klasycznym, czyli żabką.

Docelowy poziom umiejętności (podstawa otrzymania certyfikatu):

 • skok startowy z słupka,
 • poprawna technika pływania kraulem na piersiach,
 • 20 łączonych wydechów do wody.

IV stopień pływacki – delfin

Nauczanie pływania delfinem stanowi ukoronowanie całego szkolenia pływackiego. W trakcie zajęć uczestnicy zajęć opanowywać będą najpierw elementy techniki, a później pełną dwuuderzeniową sportową technikę pływania delfinem. Aby dobrze opanować sportową technikę delfina trzeba być wszechstronnie przygotowanym, umieć nurkować, pływać swobodnie trzema technikami, wykazywać dużą plastyczność ruchową w wodzie.

Nauka delfina podzielona jest na dwa cykle. Każdy z nich trwa od 16 do 18 tygodni.

Docelowy poziom umiejętności po cyklu I (podstawa otrzymania certyfikatu):

 • 25 m nogi do delfina na piersiach i grzbiecie, z deską i bez deski,
 • nurkowanie delfinowe z poprawną pracą jednego ramienia i nóg,
 • 1/2 basenu delfinokraulem, różne warianty oddychania,
 • 1/2 basenu delfinem na bezdechu.

Docelowy poziom umiejętności po cyklu II (podstawa otrzymania certyfikatu):

 • 25 m dwuuderzeniową techniką delfinem,
 • start i nawrót do delfina,
 • przepłynięcie 100 m st. zmiennym.

V – doskonalenie pływania

Osobom, które chcą kontynuować szkolenie po opanowaniu czterech sportowych technik pływania, proponujemy dalsze doskonalenie tych technik, przygotowanie do pływania stylem zmiennym.

Grupa ta skierowana jest również do osób, które chcą udoskonalić swoje umiejętności pływackie pod kątem zawodów triathlonowych.

Docelowy poziom umiejętności (podstawa otrzymania certyfikatu):
– pływanie 100m czterema stylami sportowymi

Lekcje indywidualne

Nie masz czasu na regularne chodzenie na zajęcia? Umów się na lekcje indywidualne! Oferujemy zajęcia dla jednej, dwóch lub trzech osób.

Nie ma efektywniejszego sposobu nauki pływania niż pod okiem instruktora, który poświęca cały czas osobie ćwiczącej. A tak wyglądają właśnie nasze indywidualne zajęcia. Możecie być pewni, że nasi doświadczeni instruktorzy wydobędą z każdego pływacki talent.

Lekcje indywidualne to oferta dla osób chcących doskonalić określoną technikę, nadrobić materiał lub po prostu zdobyć dodatkowe umiejętności. Termin i miejsce indywidualnych lekcji nauki i doskonalenia pływania zależą tylko i wyłącznie od Ciebie. Nasi instruktorzy i nasze obiekty są do Twojej dyspozycji kiedy tylko sobie zażyczysz, we wszystkie dni tygodnia po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Zadzwoń: tel. 61 875 95 27

Ceny zajęć indywidualnych:

 • Termy Maltańskie – 100 zł (dla 1 os.), 140 zł (dla 2 os.), 180 zł (dla 3 os.).
  Dostępność basenu – przez cały tydzień w godzinach otwarcia Term.
 • Basen Lechicka – 100 zł (dla 1 os.), 140 zł (dla 2 os.), 180 zł (dla 3 os.)
  Dostępność basenu – pon.-pt. w godz. 6.30-8.45 oraz 20.45-22.30, sob. w godz. 19.30-22.00, nd. w godz. 20.15-22.00
 • Basen Andersia – 150 zł (dla 1 os.), 200 zł (dla 2 os.).
  Dostępność basenu – pon.-pt. w godz. 11.00-18.00 z wyłączeniem pon. i czw. 12.00-13.30
 • Basen Kromera – Wrocław  – 100 zł (dla 1 os.), 140 zł (dla 2 os.), 180 zł (dla 3 os.)
  Dostępność basenu – pon.-pt. w godz. 9-20.00 oraz sob. w godz. 14.15-20.00, nd. w godz. 13.30-20.00

FORMULARZ ZAPISU NA ZAJĘCIA INDYWIDUALNE
Zaproponuj termin, wybierz obiekt: Termy Maltańskie lub Basen Lechicka, określ poziom umiejętności.
Zajęcia indywidualne zostaną potwierdzone mailowo lub telefoniczne w najszybszym możliwym czasie.

Zaznacz jeśli chcesz otrzymać FAKTURĘ VAT
Zgodnie z obowiązującymi prawem, w tym Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”), dobrowolnie wyrażam zgodę, na przetwarzanie przez administratora, tj. Fregata Swimming sp. z .o. o., z siedzibą w Poznaniu, ul. Termalna 1, 61-028 Poznań, nr KRS 0000499654 (dalej „Administrator”) moich danych osobowych podanych w formularzu, w celu realizacji umowy lub usługi, której formularz dotyczy.

Uprzejmie informujemy, że szczegółowe informacje o administrowaniu i przetwarzaniu Pani/ Pana danych osobowych znajdują się tutaj. prosimy o zapoznanie się z ich treścią . Znajdują się tam również pozostałe dane identyfikujące nas jako administratora danych oraz dane kontaktowe, jednak już teraz wskazujemy, że w przypadku jakichkolwiek próśb lub pytań dotyczących Pani/ Pana danych osobowych, jesteśmy dostępni pod adresem: bok@fregata.com.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym:

Informujemy jednocześnie, że udzielone zgody mogą być wycofane w dowolnym czasie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: bok@fregata.com.pl