Nauka pływania

Podręcznik z autorskim programem nauki pływania Fregaty Swimming

Wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci pływania zaowocowały podręcznikiem dla instruktorów pływania. Dr Stanisław Głąb, metodyk Szkoły Pływania Fregata Swimming jest autorem książki „Wybór ćwiczeń w nauczaniu sportowych technik pływania”.

Nauka pływania to zabawa! Zwłaszcza dla małych dzieci

Czy dzieci w wieku 3-4 lat mogą się czuć jak ryby w wodzie? Oczywiście, że tak. Muszą tylko trafić do dobrej szkoły pływania, w której pod okiem wykwalifikowanego instruktora poprzez zabawowe formy nauki będą stawiać pierwsze kroki w wodzie.

Nauka pływania żabką

Mimo, że nauczenie się poprawnej sportowej techniki stylu klasycznego nie jest rzeczą prostą, to w naszej szkole przeznaczamy na nią tylko jeden semestr. To wynik dobrego przygotowania ucznia na wcześniejszych etapach nauki.

Nauka pływania kraulem na grzbiecie

Nauka pływania na grzbiecie to nie tylko nauka tego stylu, ale i przygotowanie do nauczania trudniejszych sposobów pływania – na piersiach. Bardzo istotnym dla tempa dalszego szkolenia jest umiejętność swobodnego wydychania powietrza do wody.

Nauka pływania kraulem na piersiach

Kraul to odważny krok w świat sportowych technik pływania a zarazem przynoszący wielką satysfakcję styl pływacki. Program nauki kraula rozłożony jest na dwa semestry. Dzięki temu uczniowie po zakończeniu kursu swobodnie pływają sportowym kraulem i nie mają problemów z wydechem do wody.

Nauka pływania delfinem

Delfin to wspaniały i efektowny styl pływacki będący ukoronowaniem wielu semestrów nauki pływania. Wymaga wszechstronnego przygotowania, a zatem uczeń musi umieć nurkować, pływać swobodnie trzema pozostałymi stylami i wykazywać pełną plastyczność w wodzie.

Zobacz więcej naszych filmów!

Jak wyglądają nasze zajęcia w Poznaniu, Wrocławiu, czy Daszewicach? Subskrybuj nasz kanał na YouTube i oglądaj filmiki z naszych lekcji i organizowanych przez nasz wydarzeń.