AKTUALNOŚCI

Aqua aerobik i aqua gimnastyka na Basenie Rataje! [ZAPISY]

Nowy basen Rataje na os. Piastowskim to kolejny obiekt, na którym prowadzimy zajęcia aqua fitnessu! Zapraszamy już w październiku na aqua aerobik i aqua gimnastykę.

W naszej ofercie aqua fitnessu mamy zajęcia, w których może uczestniczyć praktycznie każdy – zarówno osoby młode jak i starsze, szczupłe czy też zmagające się z nadwagą. Teraz będzie można z nami ćwiczyć także na nowym basenie Rataje na os. Piastowskim! Zajęcia odbywać się będą na mniejszym basenie o głębokości do 110 cm. 

W porównaniu z innymi formami aktywności ruch w wodzie minimalnie obciąża stawy i kręgosłup. A jednocześnie rzeźbi sylwetkę, bo woda stawia opór wszystkim partiom mięśni. Zajęcia aqua aerobiku mogą stanowić doskonałą formę treningu wzmacniającego lub wytrzymałościowego. To także potężna dawka pozytywnej energii, którą wyzwalają na zajęciach nasi doświadczeni instruktorzy.

Aqua gimnastyka to z kolei zajęcia poprawiające ogólną sprawność organizmu, polecane szczególnie osobom dojrzałym i starszym a także po urazach aparatu ruchu i cierpiącym na reumatyzm. Podczas zajęć w wodzie wykorzystujemy różne formy prostych kroków i ćwiczeń ogólnorozwojowych o charakterze rozciągającym i uelastyczniającym całe ciało. Wzmacniamy mięśnie i poprawiamy ruchomość w stawach, skutecznie niwelując dolegliwości wynikające ze schorzeń układu kostno-stawowego, czy sercowo-naczyniowego.

Zajęcia aqua fitnessu prowadzone są przy udziale sprzętu wypornościowego i oporowego przy akompaniamencie odpowiednio dobranej muzyki, która ma duże znaczenie terapeutyczne.

Sprawdź grafik zajęć na basenie Rataje i zapisz się na zajęcia!