AKTUALNOŚCI

Instruktorzy pływania o poradniku „Uczymy miłości do wody”

Anna Wicherek
zdjecie_recenzja

Planujesz rozpocząć przygodę ze swoim maluszkiem na basenie? Zastanawiasz się jak możesz wspierać wszechstronny rozwój twojego dziecka? Chodzisz z dzieckiem na basen, ale nie wiesz jak z nim ćwiczyć i bawić się?

Instruktorzy pływania niemowląt z innych szkół pływania, którzy mieli już okazję zapoznać się z naszym poradnikiem nie mają wątpliwości, że na wszystkie powyższe pytania odpowiedzi można znaleźć w książce Norberta Lewandowskiego i Szymona Siejkowskiego. – Ich podejście do nauki pływania najmłodszych jest mi bardzo bliskie. Przemyślany program nauki zakładający osiąganie konkretnych umiejętności w wodzie, w tempie dostosowanym do potrzeb i możliwości dziecka, indywidualne i pełne szacunku podejście do małych pływaków, usamodzielnianie dziecka budujące jego poczucie własnej wartości, współpraca z uświadomionym rodzicem-instruktorem, nauka poprzez zabawę, ale z użyciem zabawek w określonym celu, przynoszą wspaniałe efekty w nauce pływania i rozwoju psychofizycznym niemowląt i małych dzieci. Potwierdzam, że to działa! – mówi Natalia Wielgus, ze Szkoły Pływania Dzieci i Niemowląt FLOW w Krakowie (zdjęcie po prawej).

Z kolei Alina Wicherek, z krakowskiej szkoły Mali Nurkowie (zdjęcie po lewej) podkreśla walory poradnika dla rodziców: – To naprawdę bardzo dobra pozycja, ze względu na to, że w bardzo przystępny sposób autorzy pokazują w niej bardzo dużo ćwiczeń wraz ze zdjęciami, opisami, a wszystko po to, żeby przyniosły jak największą korzyść dziecku.

Zdaniem Aliny Wicherek, poradnik może być też dobrym podręcznikiem dla instruktorów pływania i to zarówno tych, co rozpoczynają swoją karierę, jak i dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie w zawodzie. – W pigułce znajdą tu wszystko: ćwiczenia, informacje. Pozycja warta zakupu, przeczytania i posiadania pod ręką. Zachęcam! – mówi pani Alina.

Dziękujemy za pierwsze recenzje!