Lekcje pływania Wrocław

Nauka pływania przez zabawę to główny cel zajęć dla dzieci prowadzonych przez Fregatę Swimming na basenie przy Al. Kromera we Wrocławiu. Komfrotowy hotelowy obiekt posiada idealne warunki dla małych pływaków.

Wyremontowany basen z ciepłą wodą, wyposażony w sprzęt służący do nauki pływania (deski, makarony, kamizelki itd.), profesjonalni instruktorzy uczący według autorskiego programu jednej z najbardziej renomowanych szkół pływania w Polsce. Czy trzeba czegoś więcej, aby nauczyć dziecko pływać?

Kursy Pływania Wrocław

Nauka Pływania Wrocław – Program, zabawa, efekty

Lekcje pływania zarówno dla dzieci, jak i niemowląt prowadzone na basenie w Hotelu Quality System trwają 45 minut, co odróżnia nas od wielu szkół pływania, w których zajęcia dla najmłodszych trwają zaledwie pół godziny. Dzięki temu możecie mieć pewność, że nawet jedna lekcja w tygodniu przynosi dziecku konkretne korzyści i efekty.
Nauka pływania na basenie we Wrocławiu prowadzona jest w oparciu o autorski program Szkoły Pływania Fregata Swimming, który bazuje na zabawowych formach nauki, a jednocześnie uwzględnia kolejne etapy rozwoju dziecka. Uczestnikom zajęć, którzy mają trudności z osiągnięciem poziomu grupy, umożliwiamy za darmo udział w tzw. zajęciach wyrównawczych.
Nad realizacją założeń programowych Szkoły Pływania Fregata Swimming czuwają metodycy, z doktorem Stanisławem Głąbem, autorem podręcznika dla instruktorów nauki pływania („Wybór ćwiczeń w nauczaniu sportowych technik pływania”), na czele.
Jedną z podstawowych zalet naszych zajęć jest też możliwość odrabiania lekcji, w których – z różnych przyczyn – nie można było uczestniczyć. Warunkiem jest tylko wcześniejsze mailowe zgłoszenie nieobecności lub późniejsze przedstawienie zaświadczenia lekarskiego poświadczającego przeciwwskazania do uczestnictwa w lekcji w danym terminie.

Uczymy miłości do wody od małego – Lekcje pływania Wrocław

Szkoła Pływania Fregata Swimming funkcjonuje na rynku od 1996 r. Naszą specjalnością jest nie tylko nauka i doskonalenie pływania dzieci, młodzieży i dorosłych, ale i oswajanie z wodą niemowląt. Lekcje pływania prowadzimy dla maluszków już w wieku od 3 miesięcy, w grupach podzielonych pod względem wieku lub umiejętności. Tak wczesne oswajanie z wodą przynosi wymierne korzyści, gwarantując prawidłowy rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny dziecka.

Jak pokazały badania australijskich naukowców, maluszki, które bardzo wcześnie rozpoczynały swoją przygodę z basenem, radziły sobie później w przedszkolu i szkole znacznie lepiej niż ich rówieśnicy! Dotyczyło to m.in. takich umiejętności jak czytanie, licznie, czy rysowanie. Specjaliści nie mają wątpliwości – lekcje pływania to także potężny zastrzyk zdrowia dla dzieci. Przebywając na basenie, a więc warunkach zmiennej temperatury, hartują się i w efekcie są mniej podatne na infekcje.

Lekcje Pływania Wrocław