AKTUALNOŚCI

Najlepsi himalaiści trenują z Fregatą! Adam Bielecki na basenie

Adam Bielecki, jeden z najlepszych polskich himalaistów odzyskuje na basenie formę po pechowej kontuzji. Pomocą służą mu instruktorzy Fregaty Swimming.

Adam Bielecki to jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich himalaistów, członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Wspina się od 20 lat a na swoim koncie ma m.in. kilka ośmiotysięczników. Słynie z niezwykłej wydolności, podczas wspinaczki nie korzysta z butli z tlenem. Jest m.in. zdobywcą K2 (31 lipca 2012) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013). Adam Bielecki był także uczestnikiem zimowej wyprawy narodowej na K2, a także bohaterem głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, zorganizowanej, by pomóc schodzącym ze szczytu Élisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Wspinając się wraz z Urubką, w nocy, udało się dotrzeć do Revol i uratować ją. W marcu tego roku, dekretem prezydenta Francji Emmanuela Macrona został odznaczony Legią Honorową V Klasy.

Latem tego roku Adam Bielecki miał pecha – podczas treningu biegowego po prostym terenie, upadł tak niefortunnie, że skręcił prawą kostkę i połamał lewą piętę. Obecnie przechodzi rehabilitację i dochodzi do formy, ćwicząc m.in. na basenie, w czym pomaga mu Szkoła Pływania Fregata Swimming. Ostatnio ćwiczył z nami w Termach Maltańskich.

Życzymy Adamowi szybkiego powrotu do pełni sił i kolejnych sukcesów w górach!