Nauka pływania Poznań

Oswajanie z wodą niemowląt, nauka pływania dzieci i dorosłych – na kilku basenach, z najlepszymi instruktorami pływania w Poznaniu. Szkoła Pływania Fregata Swimming to lekcje pływania dla całej rodziny przez siedem dni w tygodniu!

Nauka pływania dzieci i dorosłych to zajęcia, które prowadzimy w Poznaniu od ponad 20 lat. Dzięki temu, że posiadamy własny, autorski i na bieżąco udoskonalany program nauki pływania, jesteśmy w stanie skutecznie uczyć pływać zarówno dzieci, jak i dorosłych. Co więcej, prowadzimy zajęcia oswajania z wodą niemowląt w wieku już od 3. miesiąca życia. Do Waszej dyspozycji mamy kilka basenów w Poznaniu. Zajęcia nauki pływania prowadzimy w Poznaniu na basenach w Termach Maltańskich, na basenie Rataje na os. Piastowskim, w Hotelu Lechicka (ul. Lechicka), na basenie Posnania (ul. Słowiańska) oraz na pływalni Fregata w Daszewicach.

Nauka pływania wszystkimi stylami

W Szkole Pływania Fregata Swimming uczymy pływania wszystkimi czterema sportowymi technikami pływackimi, we wszystkich grupach wiekowych – zarówno dzieci, jak i dorosłych:

 • nauka pływania stylem grzbietowym,
 • nauka pływania kraulem na piersiach,
 • nauka pływania stylem klasycznym (żabką),
 • nauka pływania stylem motylkowym (delfinem).

Kiedy zacząć naukę pływania w Poznaniu?

Aby poznać korzyści, jakie przynosi nauka pływania, warto zacząć chodzić na zajęcia jak najwcześniej. Naukę pływania w Poznaniu zaczynamy już na etapie wczesnoniemowlęcym. W naszej ofercie mamy zajęcia oswajania z wodą niemowlaków w wieku już od 3. miesięcy. W zajęciach takich uczestniczy oczywiście rodzic, który pod okiem naszego instruktora wykonuje określone czynności z maluszkiem.

Nauka Pływania Poznań

Nauka pływania Poznań – dlaczego warto zabrać dziecko na basen?

Dlaczego warto uczyć dzieci pływać? Powodów jest bez liku, a każdy jest dobry. Sprawdźcie sami!

 • pływanie to cenna umiejętność, dzięki której Twoje dziecko będzie bezpieczne w wodzie,
 • przebywanie w wodzie hartuje organizm, dzieci dzięki zmianom temperatury wody i otoczenia względem temperatury ich ciała, zdecydowanie mniej chorują,
 • pływanie zapewnia harmonijny rozwój układu mięśniowego, oddechowego, kostno-stawowego oraz nerwowego,
 • pływanie do aktywność, która rozwija koordynację i zmysł równowagi,
 • na lekcjach nauki pływania uczymy zasad bezpieczeństwa nad wodą na różnych akwenach,
 • nauka pływania minimalizuje napięcia mięśniowe i wspomaga zaburzone dysfunkcje ruchowe dzieci wcześniej urodzonych lub z niepełnosprawnością fizyczną albo intelektualną,
 • nauka pływania to super zabawa dla dzieci.
Poznań nauka pływania
Nauka Pływanaia Poznań
nauka pływania poznan
poznań nauka pływania
Szkoła pływania poznań
lekcje pływania poznań

Nauka pływania Poznań – stopnie nauki

W Szkole Pływania Fregata Swimming od podstaw uczymy pływać wszystkimi sportowymi technikami pływackimi. Na pierwszym stopniu nauczania (poziom IB, IC) oswajamy dzieci z wodą i wszechstronnie przygotowujemy do nauki pływania technikami sportowymi. Na drugim stopniu przechodzimy do stylu grzbietowego (poziomy IIA i IIB), na trzecim pływamy kraulem (poziomy IIIA i IIIB), a na czwartym – stylem klasycznym, czyli żabką (poziom IV). Ostatnim, najbardziej zaawansowanym stylem jest motylkowy, czyli efektowny delfin (poziom V).

Ponadto dla zaawansowanych pływaków prowadzimy doskonalenie pływania (poziom MT – metody treningowe).