AKTUALNOŚCI

Aqua fitness – szlifujemy formę od września! [NOWE GRAFIKI]

pływalnia poznań batorego

Rozluźniający aqua aerobik, intensywny aqua power, a może prozdrowotna gimnastyka? Sprawdź gdzie, kiedy i jakie ćwiczenia w wodzie wybrać po wakacjach!

Wakacje powoli dobiegają końca, ale mamy też dobrą wiadomość. Od września wracamy na basen z pełną ofertą zajęć aqua fitnessu! Jak zwykle do Waszej dyspozycji mamy Termy Maltańskie, basen przy ul. Lechickiej oraz pływalnię w Daszewicach.

Dlaczego warto ćwiczyć w wodzie? Bo jest to forma ruchu, która jest jednocześnie efektywna i relaksująca. Podczas pokonywania siły oporu wody mięśnie pracują intensywniej niż na lądzie, bowiem działa na nie siła wyporu, która niweluje grawitację, a to oznacza, że każda aktywność fizyczna przychodzi nam łatwiej i sprawia większą przyjemność. Kręgosłup i stawy nie są obciążone, nie ma ryzyka upadku lub urazu. Możemy ćwiczyć dłużej i dynamiczniej, nie odczuwając przy tym zmęczenia!

W naszej ofercie jak zwykle znajdziecie różne rodzaje ćwiczeń w wodzie (w tym dla seniorów):

  • Aqua aerobik – to doskonały trening wytrzymałościowo – wzmacniający (woda pobudza do pracy mięśnie brzucha, grzbietu i pośladków by w celu utrzymania pozycji pionowej silnie angażuje mięśnie stabilizacyjne).
  • Aqua TBC (Total Body Conditioning) – to trening ogólnorozwojowy o charakterze wzmacniającym i kształtującym ciało. Pozwala nie tylko walczyć z nadwagą, lecz także pomaga w poprawieniu kondycji i podniesieniu poziomu wydolności organizmu.
  • Total aqua step – to trening o charakterze wzmacniająco-wytrzymałościowym, którego głównym celem jest modelowanie bioder i pośladków oraz wzmacnianie mięśni brzucha. Zajęcia prowadzone są w wodzie płytkiej z wykorzystaniem platform umieszczonych na dnie basenu.
  • Aqua gimnastyka – to zajęcia w wodzie skierowane do seniorów, w trakcie których wykorzystuje się różne formy prostych kroków i ćwiczeń ogólnorozwojowych o charakterze wzmacniającym, rozciągającym, uelastyczniającym oraz ćwiczeń oddechowych.
  • Aqua power – to trening o charakterze wytrzymałościowo – siłowym, prowadzony na głębokim basenie, przy użyciu sprzętu wypornościowego oraz oporowego.

Nowe grafiki aqua fitnessu dla różnych basenów na wrzesień i październik sprawdzicie klikając w poniższe linki: