AKTUALNOŚCI

Ćwicz z nami! Nowe grafiki aqua fitnessu [ZAPISY]

Chcecie zadbać o zdrowie, formę i piękną sylwetkę? Wskakujcie do wody! Zapraszamy na listopadowo-grudniowe zajęcia aqua fitnessu na basenach w Poznaniu, Wrocławiu i Daszewicach.

Jesienna pogoda może być piękna, ale i równie dobrze bywa niezbyt zachęcająca do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Na szczęście zawsze można pójść na basen, gdzie nasze instruktorki aqua fitnessu zadbają nie tylko o Waszą lepszą formę, ale i samopoczucie. Kiedy dni robią się coraz krótsze a nastroje coraz gorsze, ćwiczenia w wodzie to najlepszy sposób na jesienną chandrę.

Nie zapominajcie, że ćwiczenia w wodzie to szereg korzyści:

  • pokonując naturalny opór wody, wzmacniamy siłę mięśniową oraz poprawiamy wydolność fizyczną,
  • podczas treningu w wodzie angażujemy do pracy jednocześnie wiele grup mięśniowych.,
  • ćwiczenia wykonywane w wodzie powodują zwiększenie przemiany materii,
  • aqua fitness to świetna alternatywa i uzupełnienie treningów odbywających się na sali czy w siłowni oraz treningów outdoorowych,
  • wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny skutecznie poprawiają nastrój,
  • podczas ćwiczeń w wodzie odciążony zostaje cały układ kostno-stawowy, a siła wyporu wody sprawia, że odczuwany wysiłek jest dużo mniejszy, co jest niezwykle istotne szczególnie dla osób, które odczuwają bóle stawów, kręgosłupa, lub zmagają się z dużą nadwagą,
  • aqua aerobik zalecany jest także kobietom w ciąży ponieważ poprawia krążenie i odciąża kręgosłup, a przy tym jest wyjątkowo bezpieczną formą aktywności fizycznej przyszłej mamy.

Zajęcia aqua fitnessu we Fregacie to zarówno klasyczny aqua aerobik, energetyczny HIIT, jak i aqua gimnastyka oraz gimnastyka w wodzie z elementami rehabilitacja, polecane dla osób starszych.

Sprawdź nasze grafiki na listopad i grudzień i zapisz się na zajęcia!

POZNAŃ