AKTUALNOŚCI

Zajęcia w wodzie jako forma terapii niemowląt i małych dzieci [WIDEO]

Zajęcia na basenie to nie tylko świetna zabawa. To także doskonała forma aktywności wspierającej terapię niemowląt i dzieci z różnymi dolegliwościami i schorzeniami.

Szkoła Pływania Fregata Swimming od lat współpracuje z wieloma ekspertami w dziedzinie rozwoju niemowląt i dzieci, korzystając z ich fachowej wiedzy i porad. Fizjoterapeutka Małgorzata Marciniak, certyfikowana terapeutka metody NDT Bobath, która na co dzień zajmuje się rehabilitacją niemowląt i kobiet w ciąży to kolejna osoba (www.bobathbobas.pl), z którą nawiązaliśmy współpracę.

Ekspertka nie ma wątpliwości, że woda pozytywnie wpływa na rozwój maluszków. – W wodzie dziecko ćwiczy, nie wiedząc, że ćwiczy, tak naprawdę. I to jest w tym wszystkim wspaniałe! Woda normalizuje napięcie mięśniowe, dowodem tego są dzieciaczki z mózgowym porażeniem dziecięcym, spastycznością, które normalnie na co dzień mają ogromny problem z wykonaniem jakiegokolwiek ruchu, sięgnięciem po zabawkę, uchwyceniem kubka dłonią, czy samego podniesienia kończyny górnej do góry. Takie dzieciaczki po zajęciach w wodzie mają o wiele większe możliwości ruchowe, mają o wiele większy zakres ruchu i przyjemność z tego, że mogą i potrafią zrobić coś lepiej i o wiele więcej – wyjaśnia Małgorzata Marciniak.