Zapisując dziecko na zajęcia nauki pływania w Szkole Pływania Fregata Swimming, robisz wielki krok w tym kierunku. Przekonasz się, że aktywność w wodzie to dla dziecka nie tylko nauka umiejętności pływackich połączona ze świetną zabawą. To także możliwość kształtowania cech osobowościowych, takich jak odwaga, czy pewność siebie, które będą mu potrzebne w młodości, jak i w dorosłym życiu.

Dlaczego warto uczyć dzieci pływać?

  • Bo pływanie to cenna umiejętność, dzięki której Twoje dziecko będzie bezpieczne w wodzie.
  • Bo przebywanie w wodzie hartuje organizm, dzieci dzięki zmianom temperatury wody i otoczenia względem temperatury ich ciała, zdecydowanie mniej chorują.
  • Bo to zapewnia harmonijny rozwój układu mięśniowego, oddechowego, kostno-stawowego oraz nerwowego.
  • Bo dziecko uczestnicząc w zajęciach w grupie rozwija się społecznie.
  • Bo pływanie rozwija koordynację i zmysł równowagi.
  • Bo uczymy zasad bezpieczeństwa nad wodą na różnych akwenach.
  • Bo pływanie minimalizuje napięcia mięśniowe i wspomaga zaburzone dysfunkcje ruchowe dzieci wcześniej urodzonych lub z niepełnosprawnością fizyczną albo intelektualną.
  • Bo to super zabawa dla dziecka.

Poziomy nauczania dzieci

W Szkole Pływania Fregata Swimming od podstaw uczymy pływać wszystkimi sportowymi technikami pływackimi. Na pierwszym stopniu nauczania (poziom IB, IC) oswajamy dzieci z wodą i uczymy pływania krótkich odcinków sposobem elementarnym oraz dłuższych z przyborami. Na drugim stopniu przechodzimy do stylu grzbietowego (poziomy IIA i IIB), na trzecim pływamy kraulem (poziomy IIIA i IIIB), a na czwartym – stylem klasycznym, czyli żabką (poziom IV). Ostatnim, najbardziej zaawansowanym stylem jest motylkowy, czyli efektowny delfin (poziom V).
Ponadto dla zaawansowanych pływaków prowadzimy doskonalenie pływania (poziom MT – metody treningowe).

Zobacz nasze stopnie nauczania

Ia stopień pływacki – grupa wczesnodziecięca (3-4 lata)

Ic stopień pływacki – grupa dziecięca (6-7 lat)

III stopień pływacki – kraul na piersiach

V stopień pływacki delfin

Ib stopień pływacki – grupa dziecięca (5-6 lat)

II stopień pływacki – kraul na grzbiecie

IV stopień pływacki – styl klasyczny (żabka)

MT – doskonalenie pływania

Masz dziecko w wieku poniżej 4 lat? Z nim też możesz przyjść na basen! Dowiedz się więcej o pływaniu niemowląt i małych dzieci!

Poznaj naszych instruktorów

Kadra Szkoły Pływania Fregata Swimming to wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy pływania, często z wieloletnim doświadczeniem. Są wśród nich mistrzowie pływania, ratownicy, fizjoterpeuci, a wszystkich łączy zamiłowanie do nauczania dzieci.

Autorski program – murowane efekty

Szkoła Pływania Fregata Swimming bazuje na własnym, autorskim programie nauczania, opartym na ponad 20 latach doświadczenia w dziedzinie nauczania pływania. Jako jedna z nielicznych szkół pływania w Polsce, wydaliśmy podręcznik dla instruktorów nauki pływania, z którego korzystają trenerzy i instruktorzy z całego kraju.