Porady ekspertów

Czy niemowlak może zanurzać głowę na basenie?

Zanurzone uszy, albo cała głowa? Na zajęciach oswajania z wodą niemowląt w Szkole Pływania Fregata Swimming zdarza się to nawet w przypadku najmniejszych pływaków. Czy jest się czego obawiać? Posłuchajcie co na ten temat mówi ekspert, dr Grzegorz Grund, neonatolog i pediatra z Centrum Neonatologii i Rehabilitacji "MamaTata".

Basen dla niemowlaka w wieku 3 miesięcy - opinia neonatologa

Jak obchodzić się z niemowlakiem? Czy dla rodzica opieka nad maluszkiem musi się sprowadzać wyłącznie do czynności pielęgnacyjnych i higienicznych? A może można już podjąć jakąś aktywność? Dr Grzegorz Grund, pediatra i neonatolog poleca dla niemowlaka zajęcia oswajania z wodą na basenie.

Na co zwracać uwagę wybierając szkołę pływania dla niemowląt

Czy basen to odpowiednie miejsce dla niemowlaka? Na co zwracać uwagę wybierając szkołę pływania dla maluszka w wieku kilku miesięcy? Czy woda w basenie dla niemowlaka musi być ozonowana? Wszystkie wątpliwości, jakie mogą mieć rodzice wybierający się na lekcje pływania z dzieckiem, rozwiewają eksperci.

Niemowlak na basenie - opinia fizjoterapeuty

Dlaczego pierwsze 12 miesięcy życia dziecka jest tak istotne dla jego rozwoju? Na co szczególnie należy zwracać wtedy uwagę? I dlaczego warto jak najwcześniej zacząć wspierać rozwój maluszka - na przykład poprzez udział w zajęciach oswajania z wodą na basenie? O tym wszystkim i więcej opowiada Justyna Andrzejczak, fizjoterapeuta dziecięcy.

Zobacz więcej naszych filmów!

Jak wyglądają nasze zajęcia w Poznaniu, Wrocławiu, czy Daszewicach? Subskrybuj nasz kanał na YouTube i oglądaj filmiki z naszych lekcji i organizowanych przez nasz wydarzeń.