Nauka Pływania Wrocław

We Wrocławiu Szkoła Pływania Fregata Swimming prowadzi zajęcia nauki pływania dla dzieci na komfortowym hotelowym basenie przy Al. Kromera 16. Oferujemy dogodne warunki i nastawione na efekty zajęcia z najlepszymi instruktorami. Pływaj z nami!

Nauka pływania Wrocław – Ponad 20-letnie doświadczenie, własny autorski program nauki pływania opracowany zgodnie z najnowszymi europejskimi standardami i trendami – możesz być pewny, że we Fregacie znamy się na tym, co robimy. Nauka pływania i jak i doskonalenie pływania to nasza specjalność.

Nauka Pływania Wrocław

Nauka Pływania Wrocław  – Komfortowy basen dla dzieci

We Wrocławiu działamy od jesieni 2017 r. na hotelowym basenie przy Al. Kromera 16 (Hotel Quality System). Basen przeszedł gruntowny remont, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej przyjazny najmłodszym pływakom. Uczymy tam pływać z dala od zgiełku, w niewielkich grupach, pod okiem młodych, ale już doświadczonych instruktorów, który podlegają bieżącej, wewnętrznej ocenie.
Zajęcia nauki pływania w grupie odbywają się w cyklach semestralnych – jak w szkole, raz w tygodniu i trwają 45 minut. Aby nie stracić żadnej lekcji umożliwiamy odrabianie zajęć (pod warunkiem wcześniejszego mailowego zgłoszenia nieobecności). Nasi instruktorzy na bieżąco informują też rodziców o postępach dzieci w nauce, zawsze gotowi są udzielić rodzicowi wyczerpującej informacji.

Nauka pływania – dlaczego warto zapisać dziecko?

Pływanie to nie tylko cenna umiejętność, dzięki której Twoje dziecko będzie bezpieczne w wodzie. Nauka pływania to przede wszystkim zajęcia, które wszechstronnie rozwijają młodych pływaków, zapewniając m.in. harmonijny rozwój układu mięśniowego, oddechowego, kostno-stawowego oraz nerwowego. Ponadto przebywanie w wodzie hartuje organizm, dzieci dzięki zmianom temperatury wody i otoczenia względem temperatury ich ciała, zdecydowanie mniej chorują. Pływanie rozwija również koordynację i zmysł równowagi.

Nauka pływania powoduje też, że dziecko uczestnicząc w zajęciach w grupie rozwija się społecznie. A do tego stanowi super zabawę, dzięki której maluchy uczą się, że sport i aktywność ruchowa może być kapitalną formą spędzania wolnego czasu.

Kiedy zacząć naukę pływania?

Aby w pełni docenić korzyści, jakie przynosi nauka pływania, warto zacząć chodzić na zajęcia jak najwcześniej. Na basenie we Wrocławiu prowadzimy lekcje oswajania z wodą niemowlaków w wieku już od 3. miesięcy. W zajęciach takich uczestniczy oczywiście rodzic, który pod okiem naszego instruktora wykonuje określone czynności z maluszkiem.

Ostatnim stopniem nauki pływania niemowląt jest grupa IA – dla dzieci w wieku 3-4 lat. Starsze dzieci uczestniczą już w zajęciach same na poziomach IB i IC (początkujący w zależności od wieku), a następnie na IIA (nauka pływania na grzbiecie).

Galeria zdjęć – Basen do nauki pływania Wrocław